SodaStream v roku 2022 odbremenil Zem od 5-miliárd jednorazových plastových fliaš

SodaStream > Blog > SodaStream v roku 2022 odbremenil…

SodaStream v roku 2022 odbremenil Zem od 5-miliárd jednorazových plastových fliaš

Bratislava, 19. apríla 2023     Pri príležitosti Dňa Zeme 2023 popredná značka prístrojov na výrobu perlivej vody SodaStream oznamuje, že v minulom roku s pomocou spotrebiteľov celosvetovo úspešne eliminovala spotrebu pollitrových jednorazových fliaš až o 5 miliárd.

Toto silné posolstvo deklaruje pôsobivým videom, zdieľaným na sociálnych sieťach značky po celom svete a vyzýva ľudí, aby sa pripojili k jej poslaniu pri dosahovaní zmien znížením vytvárania odpadu z jednorazových plastov. 

Spotrebitelia značky SodaStream v roku 2022 zlikvidovali 5 miliárd jednorazových plastových fliaš, a to len tým, že použili jej udržateľné produkty na vytvorenie dokonalých perilvých zážitkov. Prístroje na výrobu sýtenej vody SodaStream sú navyše vyrobené z vysoko kvalitných materiálov, ktoré sú odolné a vyrobené tak, aby vydržali roky, čo dokazuje vášeň značky pre záchranu planéty, a jej fľaše sú opakovane použiteľné, znovu naplniteľné a recyklovateľné. „Víziou SodaStreamu je výzvou Push for Better zmeniť spôsob, akým svet pije a umožniť ľuďom robiť lepšie rozhodnutia nielen pre seba, ale aj pre planétu,“ povedal výkonný riaditeľ SodaStream Eyal Shohat. „Jeden SodaStream ušetrí až tisíce plastových fliaš na jedno použitie a vďaka našim oddaným spotrebiteľom po celom svete sa nám za posledný rok podarilo zachrániť viac ako 5 miliárd plastových fliaš na jedno použitie.” SodaStream naďalej nepretržite pracuje na presadzovaní toho lepšieho v každom aspekte – od výrobných procesov cez po obchodné operácie až po svoje produktové portfólio:

Záväzok spoločnosti SodaStream predchádzať plastovému odpadu

Značka sa zaviazala pomôcť planéte ďalšími krokmi, pričom eliminuje plastový odpad v každej fáze svojho výrobného procesu. Od roku 2022 sa až 25 % plastových častí, používaných vo výrobkoch SodaStream novej generácie, vyrába z recyklovaných materiálov, čím sa odhodlanie značky zachrániť planétu dostáva do jej kľúčových produktov a celé jej portfólio sa stáva ekologickejším. Okrem toho spoločnosť ušetrila 11 ton plastov opätovným použitím plastových tašiek vo svojich výrobných linkách a znížila plastový odpad vo svojich výrobných procesoch o viac ako 20 % v roku 2022!

Pokračujúce udržateľné aktivity spoločnosti SodaStream

Od roku 2022 sú obaly prístrojov na výrobu perlivej vody SodaStream plne recyklovateľné – používajú sa pomocou recyklovateľného kartónu a recyklovateľných plastových vrecúšok a fľašky s príchuťami sú vyrobené z číreho recyklovaného plastu (rPET), vďaka čomu sú 100% recyklovateľné. V uplynulom roku sa spoločnosti podarilo vo svojich výrobkoch a obaloch zredukovať aj 82 ton kartónu a 21,6 tony papiera. Od roku 2023 sú výrobné závody SodaStream v Nemecku, Austrálii a Holandsku plne prevádzkované s využitím obnoviteľných zdrojov energie! Počnúc týmto rokom sa približne 15 % ročnej spotreby elektriny závodu Lehavim v Izraeli dodáva prostredníctvom solárnych panelov, ktoré pokrývajú viac ako 75 % strechy závodu. Okrem toho sa 8,3 % ročnej spotreby vody v tejto továrni ušetrí opätovným použitím vody z výrobného systému chladiacej vody.

Prečítaj si najzaujímavejšie články o SodaStream

Pridaj sa k revolúcii

Prístroje na výrobu perlivej vody

Originálne bombičky

Príchute

Príchute Pepsi

Fľaše SodaStream

Originálne príslušenstvo