Zmeňme spolu svet

>

Zmeňme spolu svet

Kým dočítaš tento článok, na celom svete sa predá ďalší milión jednorazových plastových fliaš.

Recyklácia je len časť riešenia. Ak nič neurobíme, do roku 2050 budú oceány obsahovať viac plastového odpadu ako rýb, v prepočte na tony.

Životný cyklus plastov

Zo všetkých plastov, ktoré sa kedy vyrobili, sa zrecyklovalo len asi 9 %. Až 12 % plastov sa spálilo a 79 % skončilo v prírodnom prostredí alebo na skládkach. Keďže plasty sú navrhnuté tak, aby dlho vydržali, takmer všetky dnes v nejakej forme ešte stále existujú.

Spojme sa, aby sme dosiahli rozdiel: prísľub SodaStreamu

Veríme, že niečo také malé, ako je perlivá voda u vás doma, môže vyvolať obrovskú zmenu vo svete. Do roku 2025 SodaStream odbremení našu planétu od 76 miliárd jednorazových plastových fliaš.

Začína sa to našou fľašou na sýtenie. Každá fľaša SodaStream prispeje k odstráneniu tisícov plastového odpadu na jedno použitie a na udržanie našej planéty v zdravej a čistejšej kondícii pre každého.

Spojme sa, aby sme dosiahli rozdiel: váš podiel na úspechu

Ale najväčší vplyv máš TY. Len v rokoch 2017-18 zákazníci SodaStreamu z celého sveta ušetrili viac ako 6,3 miliárd plastových fliaš a plechoviek, ktoré by inak znečisťovali naše životné prostredie. Ďakujeme ti!

Boj proti jednorazovému plastovému odpadu je súčasťou DNA SodaStream

Tvoj domáci prístroj na výrobu perlivej vody ti umožní výrazne znížiť spotrebu jednorazových plastových fliaš, lepšie kontrolovať svoj pitný režim a viesť zdravší život na čistejšej planéte.

Naša Zem potrebuje menej odpadu a viac bubliniek!

Plastové fľaše SodaStream na sýtenie je možné opakovane používať až 3 roky a každá z nich pomáha eliminovať až tisícky plastových fliaš na jedno použitie.

Vaše bublinky už nie sú obmedzené na tvoj domov alebo kanceláriu. Fľaša My Only Bottle ti umožňuje sýtiť a vziať si perlivú alebo neperlivú vodu kdekoľvek, čím ďalej znižuješ potrebu jednorazových plastov.

Chráň našu planétu všade tam, kam ideš!

Ale tam sa to nekončí.

Aj naše bombičky s CO2 prispievajú k minimalizácii škodlivého odpadu. Pri každej výmene je prázdna bombička od teba sterilizovaná, dôsledne skontrolovaná a naplnená čerstvým CO2 vysokej kvality.

Získaj viac informácií o bombičkách SodaStream

Jedna z najlepších vecí na záchrane sveta pred jednorazovým plastom je, že sa nemusíš vzdať svojich obľúbených nápojov ani obetovať ich chuť.

S desiatkami príchutí a prispôsobiteľných možností si môžeš byť istý/á, že dopĺňať svoju dennú dávku potrebných tekutín pomocou SodaStreamu je lepšie pre teba a lepšie aj pre našu planétu.

Už vlastníš SodaStream a chceš robiť viac?

Vyskúšaj sa na jeden mesiac vyhýbať jednorazovým plastom. Začni v malom tak, že si vyberieš jednu položku zo zoznamu nižšie a prejdi na opakovane použiteľné fľaše na jeden celý mesiac, alebo sa hecni a inšpiruj ostatných tým, že sa vyhneš kompletnej „veľkej štvorke“ z nášho zoznamu!