Na prechádzku do prírody si vezmite vrece a fľašu My Only Bottle

SodaStream > Blog > Na prechádzku do prírody si…

Na prechádzku do prírody si vezmite vrece a fľašu My Only Bottle

Jar sa už hlási a slnečné lúče nás vyťahujú do prírody. Prečo by ste jej teda nemohli pomôcť, keď si ju už naplno užívate? 

Dni sú čoraz teplejšie a jarné slniečko nás láka do parkov, lesov, hôr. Práve teraz je ideálny čas na to, aby sme prírode pomohli zbaviť sa všetkého, čo do nej nepatrí. Odpad, ktorý tam príslušníci nášho ľudského rodu zanechali, je ešte stále dobre viditeľný a ľahko dostupný, až pokým všetko opäť nezakryjú listy kríkov a tráva či lúčny porast. Čo oči nevidia, to srdce nebolí by v tomto prípade rozhodne platiť nemalo. Environmentalisti naliehavo upozorňujú, že pandémia COVID-19 priniesla so sebou ďalšie obrovské znečistenie plastovým odpadom a ak sa okamžite nepodniknú zásadné kroky, koronavírus bude mať takto nepriamo ešte veľmi dlho negatívny vplyv na zdravie ľudí, zvierat aj na životné prostredie. K zvýšenej spotrebe plastu prispel aj zvýšený záujem o dovoz jedla a nakupovanie jedla so sebou, čo znamená viac použitých jednorazových obalov z polystyrénu. Nemožno zabudnúť ani na dezinfekčné prostriedky v baleniach rôznych veľkostí od vreckových až po niekoľkolitrové.

Preto sa začnime správať zodpovedne a pri najbližšej príležitosti si so sebou na výlet vezmime aj vrece na odpadky a už dnes začnime minimalizovať produkciu vlastného odpadu. Napríklad tým, že vymeníme jednorazové plastové fľaše so sýtenou vodou za viacnásobne použiteľné. Praktické a zároveň pekné riešenie ponúka SodaStream so svojimi malými fľaškami MOB – My Only Bottle


Štýlové My Only Bottle fľašky nájdete v štyroch prevedeniach

V taške či ruksaku veľa miesta nezaberú a keď sa vám voda z nich minie, „dočapujete“ si ľahko ďalšiu, veď patríme medzi krajiny, kde ešte stále tečie pitná voda z vodovodu. Mimochodom, vedeli ste, že každá fľaša SodaStream ušetrí niekoľko tisícok plastových fľašiek na jedno použitie? Veľkú alebo malú môžete na sýtenie používať až tri roky a potom vám ešte stále bude slúžiť na zabezpečenie pitného režimu vodou z vodovodu, alebo ju môžete s trochou kreativity využiť ako pomocníka v domácnosti.

Prečítaj si najzaujímavejšie články o SodaStream

Pridaj sa k revolúcii

Prístroje na výrobu perlivej vody

Originálne bombičky

Príchute

Príchute Pepsi

Fľaše SodaStream

Originálne príslušenstvo