Láska hory prenáša: SodaStream podporil už druhé ekologické natáčanie filmu

SodaStream > Blog > Láska hory prenáša: SodaStream podporil…

Láska hory prenáša: SodaStream podporil už druhé ekologické natáčanie filmu

Partnerom ekologického nakrúcania romantickej komédie Láska hory prenáša sa stala spoločnosť SodaStream. Pre značku, reprezentujúcu výrobu domácej perlivej vody, je to už druhý podobný počin.

Natáčanie novej česko-slovenskej komédie Láska hory prenáša sa nieslo v znamení udržateľnosti životného prostredia. Po filme Slúžka je to už druhýkrát, čo spoločnosť SodaStream podporila zrod filmu s ekologicky zodpovedným prístupom.  


Fľašky My Only Bottle si herci aj štáb okamžite obľúbili.

Je to naša druhá spolupráca so spoločnosťou Bright Sight Pictures. Sme radi, že sme sa opäť stali partnerom ekologického nakrúcania, ktoré naberá trend aj vo filmovom priemysle,“ hovorí Attila Forgon, produktový manažér spoločnosti SodaStream pre Slovensko. Tak ako aj pri vzniku filmu Slúžka, tak aj pre natáčanie komédie Láska hory prenáša daroval SodaStream štábu prístroje a fľašky My Only Bottle. 


Attila Forgon: Sme radi, že sa SodaStream opäť stal partnerom ekologického nakrúcania.

SodaStream kedykoľvek zabezpečí perlivú vodu podľa chuti, stačí na to pitná voda z vodovodu, prístroj a fľaša SodaStream, ktorá vydrží až tri roky. Bombička vystačí v závislosti od stupňa sýtenia na 60 až 80 litrov vody, čo bola pri nakrúcaní približne denná spotreba. Prepočítané na jednorazové plastové fľaše sa tak pri nakrúcaní tejto komédie ušetrilo životné prostredie pred odpadom z tisícok malých a veľkých plastových fľašiek,“ vysvetľuje Attila Forgon.

Opakovane použiteľné fľaše SodaStream boli súčasťou udržateľnej produkcie filmu.

Opakovane použiteľné fľaše na vodu hercom a filmovému štábu zabezpečili pitný režim. K udržateľnosti prispelo aj množstvo kostýmov a rekvizít, ktoré boli požičané alebo vytvorené lokálnymi výrobcami. Uhlíkovú stopu, spojenú s cestovaním tvorcov filmu, znížilo ich bývanie, stravovanie sa a nakrúcanie na jednom mieste. Zároveň sa tak zvýšila bezpečnosť v súvislosti s pandémiou. 


Natália Germani s ružovou verziou My Only Bottle. 

V komédii Láska hory prenáša sa pod taktovkou mladého českého režiséra Jakuba Machalu predstavia také hviezdy ako Marek Lambora, Natália Germani, Richard Stanke, Csongor Kassai, Noël Czuczor či Anna Fialová. Autormi scenára sú stand-up komik Ján Studnička, Anna Kruchňová a Michal Baláž, za kamerou stál Nick Kollár a kostýmy navrhovala Veronika Vartíková. Tím doplnil architekt Braňo Mihálik a hudobný skladateľ Jakub Krajčík. Diváci si komédiu Láska hory prenáša budú môcť pozrieť v kinách vo februári 2022.     

Foto: Daniel Brogyányi, archív A.F.

Prečítaj si najzaujímavejšie články o SodaStream

Pridaj sa k revolúcii

Prístroje na výrobu perlivej vody

Originálne bombičky

Príchute

Príchute Pepsi

Fľaše SodaStream

Originálne príslušenstvo