Zvládnuť výzvu Plastic Free July vám pomôže aj SodaStream

SodaStream > Blog > Zvládnuť výzvu Plastic Free July…

Zvládnuť výzvu Plastic Free July vám pomôže aj SodaStream

Medzinárodná výzva Plastic Free July spája nielen zero wasterov, ale všetkých prívržencov čistého životného prostredia. Zapojte sa do nej aj vy a my vám prezradíme, ako si ju zjednodušiť. 

Kampaň za mesiac bez plastov založila Rebecca Prince-Ruiz s malým tímom miestnej samosprávy v západnej Austrálii a teraz je jednou z najvplyvnejších globálnych environmentálnych kampaní. Každoročne sa jej zúčastňujú milióny ľudí na celom svete, pričom mnohí v redukovaní používania plastov pokračujú aj po jej skončení. Tento rok je vo výzve už viac ako 250 miliónov ľudí. 

O čo v Plastic Free July ide? 

Netreba vziať všetky plastové predmety, hodiť ich do separovaného odpadu a nahradiť bio a eko výrobkami. Naopak. Kampaň vás postupne odúča od používania plastov. Prvý, začiatočnícky stupeň, znamená vyhýbať sa jednorazovým plastom ako slamky, plastové fľaše s nápojmi, jednorazové igelitky či poháriky. Keď sa vám to darí, postupujete do ďalšieho levelu, kde poviete nie všetkým jednorazovým plastovým obalom. Ak zvládnete chodiť do reštaurácie a obchodu s vlastnými nádobami úplne prirodzene, ste v treťom stupni, ktorý znamená vyhýbanie sa plastom ako takým. Dá sa to? Zero wasteri vám povedia, že áno. Veď sú takí machri, ktorí za mesiac vyprodukujú doslova iba za hrsť odpadu! 

SodaStream vám pomôže v boji s plastom

SodaStream vám na ceste k čistejšiemu životnému prostrediu pomôže nielen vo výzve Plastic Free July, ale aj po nej či keď sa do tejto akcie vôbec nezapojíte. Každá fľaša SodaStream totiž nahrádza tisícky jednorazových plastových fliaš tým, že vám dáva možnosť vyrábať z bežnej vody z vodovodu perlivú vodu a ochutené sýtené nápoje, či už na doma alebo na cesty. Nemusíte nosiť jednorazové plastové fľaše z obchodu a podporovať tým ich ďalšiu výrobu. Stačí vám jedna, ktorá na rozdiel od nich vydrží až tri roky a potom ju zrecyklujete. Počas troch rokov jej trvania ochránite prírodu pred odpadom z asi 2500 PET fliaš a plechoviek. 

Ak chcete dosiahnuť dokonalosť a vyhnúť sa BPA free fľaši, SodaStream má pre vás riešenie – siahnite po prístroji Crystal s dizajnovou sklenenou fľašou „na večné veky“. Mimochodom, v apríli pri príležitosti Dňa Zeme oznámil svetový líder v oblasti sýtenej vody SodaStream svoj odvážny plán celosvetovo znížiť objem použitých jednorazových plastových fliaš o takmer 67 miliárd kusov. Sám začal výmenou svojich plastových sirupových fliaš za ľahko recyklovateľné kovové. Život bez plastov je oveľa jednoduchší, ako sa zdá, čo poviete?

Prečítaj si najzaujímavejšie články o SodaStream

Pridaj sa k revolúcii

Prístroje na výrobu perlivej vody

Originálne bombičky

Príchute

Príchute Pepsi

Fľaše SodaStream

Originálne príslušenstvo