Deň Zeme oslavujeme už 50 rokov. Pripime si naň najzdravším prípitkom!

SodaStream > Blog > Deň Zeme oslavujeme už 50…

Deň Zeme oslavujeme už 50 rokov. Pripime si naň najzdravším prípitkom!

V týchto dňoch, plných obmedzení, si môžeme veľmi jednoducho predstaviť, aké náročné bude žiť na Zemi so zamoreným ovzduším a vodou. Vychádzať von s rúškom na tvári kvôli znečistenému vzduchu a nemôcť sa napiť z vodovodu je oveľa horšie než to, čo teraz všetci prežívame. Stačí málo a aj vy dokážete veľmi jednoducho prispieť k čistejšej planéte. 

Deň Zeme, ktorý pripadá na 22. apríla, si tento rok pripomenieme už 50-krát. Pri jeho vzniku stál winsconsinský senátor Gaylord Nelson, ktorý sa v roku 1969 stal svedkom obrovského úniku ropy. Jeho záujem o zhoršujúce sa životné prostredie prerástol do myšlienky upozorniť na túto problematiku niečím veľkým. V roku 1970 sa v San Franciscu oslavoval prvý Deň Zeme s posolstvom preniesť otázku ekológie do politických kruhov. Akcia sa stretla s veľkým ohlasom predovšetkým u študentov, podobne ako tomu bolo nedávno, keď spolu s Gretou Thunberg protestovali študenti po celom svete. Až do roku 1990 sa Deň Zeme obmedzoval viac-menej na územie USA. V roku 1990 začalo v kalifornskom Stanforde pôsobiť Medzinárodné ústredie Dňa Zeme. Už v prvom roku pôsobenia zaktivizovalo vyše 200 miliónov ľudí v 140 krajinách sveta. 

Nenahraditeľnosť cenných darov, poskytovaných Zemou, si už tradične 22. apríla pripomíname hodinkou bez svetla, kedy sa obrovská časť Zeme ponorí do tmy. Je to však len nepatrný zlomok z toho, čo môžeme spraviť pre lepšie životné prostredie. Na jeho záchrane sa môžeme veľkou mierou podieľať minimalizovaním odpadu a jeho triedením. Jednoducho stačí kupovať čo najmenej tovaru, zabaleného v jednorazových obaloch, zvlášť ak si výrobok vieme spraviť sami doma. Veľmi dobrým príkladom je sýtená voda. Balenú vodu nakupuje až 96 % slovenských rodín, pričom na jeden nákup si každá z obchodu odnesie plastové fľaše s celkovým objemom 6,5 litra. Pritom nám z kohútikov tečie ešte stále veľmi kvalitná pitná voda a bublinky do nej vyrieši SodaStream. Prístroj si vyberiete podľa toho, aký sa vám hodí do domácnosti, bombičku vymeníte aj pri bežnom nákupe vo vybraných známych potravinových reťazcoch, u elektro špecialistov, v známej sieti kancelárskych potrieb a ďalších stovkách predajní rôznych formátov ako rozličný tovar, železiarstva atď, celkovo na vyše 600 miestach. Všetky potrebné informácie ohľadom výmeny bombičky nielen počas obmedzení, spojených s COVID-19, nájdete na stránke sodastream.sk.

Fľaše SodaStream sú bez škodlivých BPA a vydržia až tri roky denno-denného používania bez toho, aby vám do pitia uvoľňovali škodliviny. Alebo si zaobstarajte SodaStream Crystal so sklenenou fľašou. A ako bonus získate dobrý pocit z toho, že ste skutočne spravili niečo pre lepší život na Zemi nielen na Deň Zeme, ale každý deň. Nuž tak si symbolicky pripime na zdravie našej Zeme pohárom čistej vody. 

Prečítaj si najzaujímavejšie články o SodaStream

Pridaj sa k revolúcii

Prístroje na výrobu perlivej vody

Originálne bombičky

Príchute

Príchute Pepsi

Fľaše SodaStream

Originálne príslušenstvo