Týchto 5 jednoduchých tipov vám ušetrí vodu aj peniaze

SodaStream > Blog > Týchto 5 jednoduchých tipov vám…

Týchto 5 jednoduchých tipov vám ušetrí vodu aj peniaze

Môžeme byť šťastní, že nám stačí otočiť kohútikom a z vodovodu nám tečie kvalitná pitná voda. Možno preto si naplno neuvedomujeme vzácnosť tejto tekutiny. A hoci jej máme stále dostatok, mali by sme myslieť aj na naše deti a vnúčatá, aby si aj ony mohli užívať komfort jednoduchej dostupnosti čistej vody. Veď šetriť vodou je veľmi jednoduché!

Radšej si dajte sprchu ako kúpeľ 

Pri krátkom sprchovaní, keď voda netečie, kým sa mydlíte, sa spotrebuje 30 až 50 litrov vody, s umývaním dlhých vlasov je to asi 80 – 100 litrov. Pri kúpaní vo vani plnej vody miniete 150 až 180 litrov vody. 

Zachytávajte dažďovú vodu 

Dažďová voda je doslova dar z nebies pre vašu hriadky, kvety aj peňaženku. Či už máte záhradu alebo pestujete izbové rastliny, zachytávanie dažďovej vody dokáže ušetriť až 40 % nákladov na polievanie. Pre rastliny je dažďová voda ideálna, tak prečo im ju nedopriať? 

Nasaďte na vodovod perlátor

Perlátor efektívne prevdzušňuje vodu a tým dokáže vytvoriť dostatočne silný prúd aj pri nižšom prietoku vody. V kuchyni a kúpeľni tak spotrebujete oveľa menej vody. 

Vymeňte balenú sýtenú vodu za domácu sódu

Bublinková voda vám chutí viac než tá z vodovodu a preto si ju vláčite domov z obchodu? Je to zbytočné a len vám to vyťahuje peniaze z vrecka. Netreba ani hovoriť, že výroba plastových fliaš, ich plnenie, balenie, doprava a recyklácia sú spojené s vytváraním odpadu, znečisťovaním ovzdušia a míňaním vzácnych prírodných zdrojov. Pritom je tu dlhodobo lacnejšie a ekologickejšie riešenie, o ktorom ste už určite počuli.

SodaStream vám aj celej vašej rodine pripraví sódu s bublinkami presne podľa vášho gusta a vždy, keď na ňu máte chuť. Nemusíte kupovať vodu sýtenú a jemne sýtenú, stačí načapovať vodu z vodovodu a stlačiť prístroj. Umelohmotná fľaša bez škodlivých prísad má životnosť až 3 roky, ešte výhodnejšia je verzia SodaStream CRYSTALs dizajnovo prepracovanou sklenenou fľašou. Chcete vedieť, koľko ušetríte so SodaStream-om? Prepočítajte si to!

Perte a umývajte riady, až keď je práčka a umývačka plná

Pranie bielizne a umývanie riadov v malých dávkach na krátkych programoch nie je vôbec úsporné. Najekologickejšie a najekonomickejšie je naplniť spotrebič a pustiť ho na ekologický program. Ak to nie je možné, snažte sa aspoň prať bielizeň a umývať riad až vtedy, keď spotrebič naplníte. 

Tip: Pri farebnej bielizni použite špeciálne obrúsky, ktoré zachytia prípadnú uvoľnenú farbu z odevov. 

Prečítaj si najzaujímavejšie články o SodaStream

Pridaj sa k revolúcii

Prístroje na výrobu perlivej vody

Originálne bombičky

Príchute

Príchute Pepsi

Fľaše SodaStream

Originálne príslušenstvo