Kozmonauti našli vodu na Marse. Vzorka však na Zem nedorazí

SodaStream > Blog > Kozmonauti našli vodu na Marse.…

Kozmonauti našli vodu na Marse. Vzorka však na Zem nedorazí

Americkí astronauti našli na Červenej planéte asi liter vody. Na epochálnom objave sa veľkou mierou podieľala spoločnosť SodaStream. 

Vodu z Marsu kozmonauti preniesli do kozmickej lode, kde vzorku označili. Na Zem sa však nedostala. Prečo, to ukazuje video: 

Spoločnosť SodaStream natočila spolu s Goodby Silverstein & Partners reklamu o vode na Marse pri príležitosti najväčšej americkej športovej udalosti Super Bowl. V reklame vystupuje aj najmladšia astronautka na svete, 18-ročná študentka astrobiológie Alyssa Carson. Práve Alyssa je horúcou kandidátkou na prvú stopu na Marse, kam by mala odletieť spolu s posádkou v roku 2030. Zatiaľ sa nikomu nepodarilo absolvovať náročnú Advanced Space Academy v 16-tich a získať oprávnenie na vykonanie suborbitálneho letu skôr, ako vodičák. 

Okrem najmladšej astronautky sa v reklame ukáže aj americký popularizátor vedy Bill Nye. Práve on poukazuje na environmentálny prínos SodaStreamu, keď upozorňuje na nakupovanie vody, balenej v plastových fľašiach a na znečisťovanie životného prostredia, ktoré je s tým spojené. „Choďte do akéhokoľvek obchodu s potravinami a nájdete tu celú uličku balenej vody, z ktorej je skutočne veľké množstvo sýtenej oxidom uhličitým. A ja sa pýtam: Čo to robíte? Chystáte sa kúpiť balenú vodu a odviezť ju domov? Tú vodu, ktorú sem doviezli na nejakom veľkom nákladnom aute, prípadne ešte aj na obrovskej lodi? Je to voda, ľudia!“ 

Najlepší odpad je ten, ktorý nevytvoríte
S vodou v plastových fľašiach sú skutočne spojené oveľa väčšie zásahy do prírody, než sa na prvý pohľad zdá. Je to výroba fliaš, ich distribúcia do plničky, rozvoz do obchodov, odpad z fliaš a tiež jeho likvidácia. Pritom bublinkovú vodu môže mať doma každý, kedykoľvek sa mu zažiada a v akomkoľvek množstve. Riešením je dobre známy SodaStream. Vyrába sa v toľkých vyhotoveniach, že ten svoj dizajn si nájde domácnosť moderná aj klasická. Tiež fľaše rôznych veľkostí a farieb umožňujú mať bublinky vo vode so sebou prakticky stále. A to bez vláčenia fliaš z obchodu a vytvárania ďalšieho, hoci aj separovaného odpadu. Pretože aj separácia odpadu je spojená s určitým environmentálnym zaťažením. A je to naša voľba, ako bude naša Zem vyzerať o pár rokov. SodaStream sľubuje v závere reklamy do roku 2025 zabrániť vzniku 67 miliárd jednorazových plastových fliaš. Čo spravíte pre záchranu Zeme vy? 

Prečítaj si najzaujímavejšie články o SodaStream

Pridaj sa k revolúcii

Prístroje na výrobu perlivej vody

Originálne bombičky

Príchute

Príchute Pepsi

Fľaše SodaStream

Originálne príslušenstvo