Chýba ti energia? Zabudni na energiťáky, nakopne ťa týchto 5 životabudičov!

SodaStream > Blog > Chýba ti energia? Zabudni na…

Chýba ti energia? Zabudni na energiťáky, nakopne ťa týchto 5 životabudičov!

Keď ti začnú klipkať oči a potrebuješ rýchlo „nakopnúť“, nesiahni hneď po káve alebo energiťáku či niečom sladkom. Existujú oveľa účinnejšie životabudiče s rýchlym nástupom a dlhým efektom.

Dni sa ešte stále začínajú tmou a návraty domov za svetla sú stále v nedohľadne. Za celodenne sivou oblohou slnko len tušíme a ak sa cez oblaky a hmlu prederie nejaký ten lúč, je to len na chvíľu. Niet divu, že vo februári už začíname byť vyčerpaní a bez nálady. Vtedy je dobrá každá rada, ako dobiť baterky.

Jedlo

Najrýchlejším a najúčinnejším spôsobom dodania energie je jedlo. Neznamená to ale, že sa máš futrovať od rána do večera!  Pravidelnosť a vyvážený pomer bielkovín a sacharidov, rozdelený na päť porcií počas celého dňa ti zabezpečia kontinuálne dopĺňanie energie. Do jedálnička zaraď strukoviny, ovsené vločky, čerstvé ovocie a zeleninu, a pridávaj škoricu, zázvor, klinček, čierne korenie, koriander.

Tip: Banány sú zdrojom energie aj dobrej nálady. Obsahujú aminokyselinu tryptofán, ktorá sa v tele mení na hormón šťastia serotonín. 

Voda

Na únave sa veľkou mierou podieľa aj voda. Na smäd nečakaj, pi ju priebežne po celý deň. Pre zábudlivých už existujú aplikácie, ktoré nám pripomenú, že je čas na ďalší pohár vody. Našťastie na Slovensku máme ešte stále kvalitnú vodu, preto ju netreba kupovať v plastových fľašiach, ale stačí otočiť kohútik. A ak sa bubliniek nedokážeš vzdať, je tu SodaStream, s ktorými si spravíš vodu sýtenú presne podľa tvojich preferencií. Jedna fľaša SodaStreamu ti vydrží až 3 roky

Vypočítaj si, koľko so SodaStreamom ušetríš!

Tip: V limitke SodaStream Cocktail Party dostaneš za fakt dobrú cenu prístroj, dve fľaše s originálnym motívom a dve príchute Italian Spritz a Mojito. Je už len na tebe, či si z nich spravíš alko alebo nealko drink. No ver tomu, že keď si ich prinesieš ku stolu, všetci naokolo ožijú. Dostaneš vo všetkých dobrých obchodoch a na sodastream.sk, odkiaľ ti tvoj nákup nad 40 eur privezú zadarmo.

Pohyb

Bolo by fajn môcť si pospať zakaždým, keď pocítiš potrebu dať si aspoň malého „šlofíka“, no skús to vysvetliť šéfovi alebo dedlajnom! Rovnaký efekt za kratší čas dosiahneš krátkou prechádzkou na čerstvom vzduchu. Za 10 minút svižnej chôdze sa rozprúdi krv a okysličí mozog, takže po návrate dnu budeš svieži ako rybička.

Tip: Ak ti začali klipkať oči, ale vyjsť von sa nedá, driemoty zaženú jednoduché cviky hoci aj pri počítači. Krúžením precvič najprv oči, potom hlavu, krk, postupne zápästia, lakte a celé ramená. Pod stolom vystri nohy a krúživým pohybom precvič členky aj kolená. Vystri sa, párkrát sa zhlboka nadýchni, napi sa vody – ideálne perlivej, a únava je zažehnaná.

Vôňa

Vôňa citrusov a mentolu preukázateľne podporuje výkonnosť a tiež dobrú náladu. Nakvapkaj si do dlaní pár kvapiek esenciálneho oleja z citrusových plodov alebo mäty a pomaly vdychuj. Alebo použi difuzér, ktorý prevonia celú miestnosť.

Tip: Nemáš poruke esenciálny olej? Ošúpt mandarínku, citrón, pomaranč či grep a užívaj si vôňu, ktorú okolo seba ovocie rozšíri.

Žuvačka

Žuvačka ťa vzpruží lepšie ako káva, môžeš ju mať vždy poruke a najmä za volantom je to spolu s počúvaním hudby najlepší spôsob, ako udržať bdelosť a pozornosť. Počas žuvania sa do činnosti zapájajú žuvacie svaly, ktoré pracujú aj pri agresivite a tá sa s únavou nezhoduje. Obyčajný žuvaním žuvačky sa mozog prekrví a únava opadne.

Tip: Namiesto sladkých žuvačiek siahni po mentolových. Sú šetrnejšie k zubom a mentol je expresným povzbudzovačom.

Prečítaj si najzaujímavejšie články o SodaStream

Pridaj sa k revolúcii

Prístroje na výrobu perlivej vody

Originálne bombičky

Príchute

Príchute Pepsi

Fľaše SodaStream

Originálne príslušenstvo